FLYINGDESK ? – znak towarowy to nasza wizytówka

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż po prawie 2 latach FLYINGDESK? otrzymało oficjalny certyfikat na znak towarowy wydany przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to niezwykle istotny moment w kształtowaniu swojej pozycji zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku. Znak towarowy to przede wszystkim pierwszy krok w stronę świadomego budowania wizerunku swojej marki. Pozwala on na podniesienie rozpoznawalności firmy nie tylko wśród klientów, ale również wśród potencjalnych inwestorów i partnerów biznesowych.

Znaczenie znaku towarowego

Certyfikat znaku towarowego ma znaczenie nie tylko w czasie teraźniejszym, lecz stanowi bardzo istotną inwestycję na przyszłość. Staje się on nieodłączną częścią majątku przedsiębiorstwa, co ma bardzo duże znaczenie przy wycenie jego wartości między innymi na giełdzie papierów wartościowych. Posiadanie przez markę swojego znaku towarowego sprawia, że jej nazwa jednoznacznie kojarzy się z konkretnym produktem lub usługą, a dodatkowo powoduje, iż firma przestaje być anonimowa. Od teraz każdy z konsumentów ma pewność, że za konkretnym przedsiębiorstwem stoi renoma, zorientowanie na klienta, a nierzadko także tradycja.

Dlaczego znak towarowy jest tak istotny?

Posiadanie własnego znaku towarowego stanowi bardzo dobre zabezpieczenie przed niepożądanymi działaniami konkurencji. Od tej chwili jesteśmy pełnoprawnymi właścicielami swojej marki, a każde użycie jej nazwy przez osoby trzecie powinno wiązać się z uzyskaniem stosownego pozwolenia. Znak towarowy sprawdza się podczas walki z nieuczciwą konkurencją. Zdarza się bowiem, że niektóre przedsiębiorstwa chcą się podszyć pod najbardziej znane marki z całego świata projektując niezwykle podobne loga lub zmieniając zaledwie jedną literkę w nazwie firmy. W takim przypadku znak towarowy umożliwia marce przeciwdziałanie takim zabiegom.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż na znaku towarowym można realnie zarabiać, na przykład poprzez udzielanie odpłatnej licencji na wykorzystanie wizerunku firmy na rzecz różnego rodzaju komunikatów marketingowych i nie tylko. Posiadanie znaku towarowego niesie za sobą bardzo wiele korzyści, dlatego cieszymy się, że od teraz nasza marka posiada pełne potwierdzenie autentyczności oraz renomy, co pozwala nam na nieustanne rozwijanie swoich autorskich rozwiązań.

SKONTAKTUJ SIE Z NAMI
+48 58 681 80 17
+48 515 122 500
sulmet@sulmet.com.pl
ADRES PRODUCENTA
SULMET Fabryka Okuć Sp. z o.o.
ul. Spacerowa 19
83-305 Pomieczyno
ODWIEDŹ NAS NA:
facebooku
Copyright © Flyingdesk®   /   Projekt i realizacja Fabryka e-biznesu