Czy praca na stojąco ma pozytywny wpływ na kręgosłup?

Nasze ciało stworzone zostało do ruchu ? jest to fakt, z którym nawet nie wypada dyskutować. Jednak w dzisiejszych czasach wiele osób wykonuje pracę biurową przy komputerze, a liczne udogodnienia, z jakich możemy na co dzień korzystać sprawiają, że zdecydowanie zbyt długo siedzimy. Ma to niestety swoje konsekwencje zdrowotne i odbija się przede wszystkim na układzie kostno-stawowo-mięśniowym, ale nie tylko. Brak ruchu i spędzanie wielu godzin w pozycji siedzącej po prostu bardzo obciąża organizm ? i to na wielu płaszczyznach. Warto mieć to na uwadze i korzystać z dostępnych rozwiązań projektowanych z myślą o minimalizowaniu skutków wielogodzinnego siedzenia.

Praca przy biurku w pozycji stojącej – czy to coś zmienia?

Jedną z opcji, która od dłuższego już czasu wzbudza zainteresowanie osób spędzających w pracy długie godziny przed komputerem z pewnością są biurka elektryczne z możliwością regulacji wysokości blatu. Jest to wyposażenie, które sprawia, że kiedy tylko chcemy, możemy zmienić pozycję na stojącą i właśnie w ten sposób wypełniać swoje obowiązki. Jest to zupełna zmiana motoryki całego ciała. W pozycji wyprostowanej organy wewnętrzne nie są ściśnięte, mięśnie podpierające kręgosłup aktywizują się, a parametry ciśnienia krwi zostają zoptymalizowane. Spalamy też o około 20% kalorii więcej niż podczas siedzenia. Ponadto zarówno dolne, jak i górne kończyny zyskują większy zakres ruchów, poprawia się ergonomia. W rezultacie, przy takim biurku elektrycznym z regulacją wysokości blatu pracuje się po prostu lepiej i wydajniej, co doceniają między innymi programiści czy też graficy komputerowi.

Problemy z kręgosłupem a praca stojąca

Wielogodzinne siedzenie przed komputerem i przybieranie przygarbionej pozycji sprawia, że możemy zacząć odczuwać ból szyi, karku czy pleców. Po latach zaniedbań może się okazać, że w wyniku takiego trybu pracy dorobiliśmy się skrzywienia kręgosłupa. Ze względu na charakter patologicznych zmian, ich odwrócenie może być bardzo trudne, dlatego warto zadbać o tę kwestię już zawczasu. Właśnie z tego powodu warto zainteresować się takimi rozwiązaniami, jak stoły z regulowaną elektrycznie wysokością blatu.

SKONTAKTUJ SIE Z NAMI
+48 58 681 80 17
+48 515 122 500
sulmet@sulmet.com.pl
ADRES PRODUCENTA
SULMET Fabryka Okuć Sp. z o.o.
ul. Spacerowa 19
83-305 Pomieczyno
ODWIEDŹ NAS NA:
facebooku
Copyright © Flyingdesk®   /   Projekt i realizacja Fabryka e-biznesu