Siedzenie – nowe palenie?

Nasze społeczeństwo coraz częściej pracuje przed komputerem, a co za tym idzie, przez wiele godzin w ciągu dnia jest zmuszone do przebywania przy biurku. Jest to bardzo niekorzystne dla naszego samopoczucia, a specjaliści twierdzą nawet, że siedzenie to nowe palenie, ponieważ jedno i drugie może mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie człowieka.

Jakie choroby wywołuje długotrwała praca biurowa?

Tak jak palenie papierosów jest przyczyną chorób sercowo ? naczyniowych, tak wielogodzinna praca przy biurku powoduje zwyrodnienia stawów, skrzywienia kręgosłupa oraz problemy z krążeniem. Jak wynika z badań, osoby prowadzące siedzący tryb życia znacznie częściej chorują na cukrzycę, a ponadto mówi się, że kilkugodzinna praca przed komputerem ma taki sam wpływ na organizm człowieka, jak wypalenie paczki papierosów.

Tak jak zdrowe odżywianie nie jest w stanie zrekompensować palenia papierosów, tak popołudniowa wizyta na siłowni nie zrównoważy kilku godzin spędzonych przed komputerem w pozycji siedzącej. Powoduje ona osłabienie i przykurcz mięśni tułowia, a także problemy z otyłością.

Rozwiązanie

Nigdy nie jest za późno na zmiany. Nie trzeba szukać nowej pracy, by oderwać się od niezdrowego trybu życia, ponieważ istnieją skuteczne rozwiązania na poprawę naszego sposobu funkcjonowania w ciągu dnia. Jedną z pierwszych rzeczy, jaką możemy zrobić to inwestycja w regulowane biurka. Ich ogromną zaletą jest przede wszystkim funkcjonalność. Możemy przy nich pracować na siedząco, jednak przy pojawieniu się dyskomfortu i chęci zmiany pozycji, blat może szybko znaleźć się na wysokości umożliwiającej pracę na stojąco. Dzięki takiemu rozwiązaniu efektywność działań prowadzonych w ciągu całego dnia utrzymuje się na stałym, bardzo wysokim poziomie.

Dostępne są opcje regulacji wysokości blatu za pośrednictwem aplikacji mobilnej, a także panelu sterującego. Zdaniem wielu ekspertów, takie biurka powinny być obowiązkowym wyposażeniem wszystkich zakładów pracy, w których osoby są narażone na wykonywanie swoich zadań w pozycji siedzącej.

SKONTAKTUJ SIE Z NAMI
+48 58 681 80 17
+48 515 122 500
sulmet@sulmet.com.pl
ADRES PRODUCENTA
SULMET Fabryka Okuć Sp. z o.o.
ul. Spacerowa 19
83-305 Pomieczyno
ODWIEDŹ NAS NA:
facebooku
Copyright © Flyingdesk®   /   Projekt i realizacja Fabryka e-biznesu