Zdrowy styl życia a praca biurowa

Ile czasu spędzasz każdego dnia w biurze? Osiem godzin? Dziesięć godzin? Więcej? Mniej? Niezależnie czy jest to godzina w jedną lub drugą stronę, Twoje zdrowie pogarsza się z każdym tygodniem. Na początku nie będzie to widoczne, jednak wraz z upływem lat stanie się problematyczne i trudne do naprawienia bądź nawet nieodwracalne. Nie oznacza to jednak, że do wyboru masz zmianę pracy bądź pogodzenie się z losem – już dziś możesz sprawić, że Twoje samopoczucie oraz stan fizyczny znacznie się poprawią – a przynajmniej z pewnością nie pogorszą.

Zadbaj o dobre nawyki!

Pewnie nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele niezdrowych czynności wykonujesz każdego dnia – i nie mowa tutaj o nadgodzinach czy nadmiernym stresie wynikającym z obowiązków służbowych. Mamy na myśli niewielkie nawyki, które wykonujesz każdego dnia, nie zwracając na nie uwagi: jedzenie batonika pomiędzy równie niezdrowymi posiłkami (i to na dodatek przed komputerem!), picie wyłącznie lub głównie kawy, wpatrywanie się w monitor bez jakiejkolwiek przerwy czy nawet kompletne ignorowanie temperatury oraz jakości powietrza w pomieszczeniu. A to wszystko ma znaczenie!

Zamiast tego przygotuj zdrowy posiłek i zjedz go na przykład w kuchni (jeżeli taka jest dostępna), zastąp batonik owocem oraz pomiędzy kolejnymi kubkami kawy uwzględnij znacznie więcej szklanek wody. Ponadto zrób sobie przerwę na pięć minut, otwórz okno w pomieszczeniu i (zwłaszcza jeżeli jest to sezon zimowy) przejdź się korytarzami biurowca.

ergonomiczny stelaż biurka

Zadbaj o kręgosłup!

Istotnym, a nawet najistotniejszym czynnikiem, jaki należy uwzględnić w zdrowym stylu życia w warunkach biurowych jest właściwa pozycja ciała. Niestety nawet z przerwami siedzący tryb życia będzie szkodził naszemu kręgosłupowi – a też nie każdy posiada warunki i czas na ćwiczenia rozciągające co godzinę. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu są regulowane stelaże do biurek. Dzięki nim to Ty decydujesz, kiedy wolisz popracować w pozycji stojącej, a kiedy możesz usiąść.

To wszystko może być wykonywane bez przerwania pracy, jeżeli wyposażysz pomieszczenie w stelaże elektryczne, jak FlyingDesk. Kontrola pozycji blatu odbywa się poprzez dedykowany panel bądź nawet poprzez aplikację mobilną na telefon. Łatwo, sprawnie i skutecznie – a przede wszystkim zdrowo.

Niewielkie zmiany = duże rezultaty

Nawet jeżeli jeszcze nie odczuwasz ubocznych skutków pracy biurowej, mogą one nadejść w dowolnym momencie. Dlatego już teraz warto zmienić nawyki, wyrabiając nowe, a także poszerzyć wyposażenie biurowe o rewolucyjny stelaż FlyingDesk, w rezultacie rozpoczynając zdrowy styl życia. Jeżeli jeszcze nie jesteś przekonany, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami – chętnie wyjaśnimy wszystkie kwestie.

SKONTAKTUJ SIE Z NAMI
+48 58 681 80 17
+48 515 122 500
sulmet@sulmet.com.pl
ADRES PRODUCENTA
SULMET Fabryka Okuć Sp. z o.o.
ul. Spacerowa 19
83-305 Pomieczyno
ODWIEDŹ NAS NA:
facebooku
Copyright © Flyingdesk®   /   Projekt i realizacja Fabryka e-biznesu