Praca na stojąca przed komputerem. Ile stac a ile siedzieć podczas pracy?

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się biurka z regulowaną wysokością blatu. Pozwalają one na wykonywanie obowiązków przy komputerze zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej, co jest bardzo korzystne dla zdrowia oraz ogólnego samopoczucia pracownika. Urządzenia przystosowane do zmiany wysokości powinny być obowiązkowym wyposażeniem nie tylko korporacji czy też firm IT, ale również freelancerów pracujących w domu.

Korzyści dla zdrowia

Praca na stojąco niesie za sobą szereg korzyści zdrowotnych. Przede wszystkim odciążamy kręgosłup i zmuszamy plecy do wyprostowanej pozycji. Praca na stojąco sprawia, że w ciągu godziny jesteśmy w stanie spalić więcej kalorii, a także bardziej się skoncentrować na wykonywanych obowiązkach, bez zbędnego rozleniwiania na fotelu. Poza zaletami zdrowotnymi, praca na stojąco jest zalecana przede wszystkim w momencie prowadzenia wideokonferencji czy też różnych prezentacji. Jesteśmy wówczas bardziej skoncentrowani oraz pewni siebie. Jak pokazują badania, spotkania prowadzone w pozycji stojącej mogą zająć nawet 30 procent mniej czasu przez sam fakt, że jesteśmy dużo bardziej konkretni w przekazie.

Ile stać, a ile siedzieć?

Ponieważ wszystko powinno być stosowane z umiarem, również z pracą w pozycji stojącej nie należy przesadzać. Na początek można zdecydować się na stanie przez 15 minut na każdą godzinę lub wykonywanie w tej pozycji tylko wybranych czynności (na przykład redagowanie tekstu czy też uczestniczenie w wideokonferencjach). W późniejszym czasie można ten czas wydłużać i pracować na stojąco przez 3, a nawet 4 godziny w ciągu dnia (naprzemiennie ? godzina stania, godzina siedzenia). Ten tryb pracy może bardzo mocno poprawić krążenie przede wszystkim w dolnych partiach ciała, a także uchronić organizm przed zbyt szybkim przemęczeniem.

Również sama technika stania jest niezwykle ważna. Nie można opierać ciężaru ciała na jednej z nóg. Powinniśmy być wyprostowani, stanąć w delikatnym rozkroku, a dłonie oparte na blacie powinny tworzyć z ramieniem kąt prosty. Ważne jest również, aby oczy były na tej samej wysokości, co górna krawędź monitora.

SKONTAKTUJ SIE Z NAMI
+48 58 681 80 17
+48 515 122 500
sulmet@sulmet.com.pl
ADRES PRODUCENTA
SULMET Fabryka Okuć Sp. z o.o.
ul. Spacerowa 19
83-305 Pomieczyno
ODWIEDŹ NAS NA:
facebooku
Copyright © Flyingdesk®   /   Projekt i realizacja Fabryka e-biznesu