Jak ćwiczyć w biurze

Coraz częściej się zdarza, że nasza praca polega na wielogodzinnym siedzeniu przy komputerze. W takiej postawie nietrudno o problemy z krążeniem czy skrzywienie kręgosłupa, a nie zawsze mamy czas, by po obowiązkach służbowych udać się na fitness lub siłownię. Dlatego też warto opracować ćwiczenia, które mogą być wykonywane nawet w czasie pracy. Istnieje wiele sposobów na podtrzymanie dobrej formy i sprawności fizycznej podczas siedzenia przy biurku.

Przykłady ćwiczeń wzmacniających mięśnie

Najbardziej narażony na dyskomfort podczas pracy biurowej jest kark, dlatego warto zadbać o jego mięśnie. Przechyl głowę w prawo, a na lewe ucho połóż dłoń. Spróbuj wyprostować głowę, jednocześnie dociskając ją lewą ręką. Po kilkunastu sekundach zmień stronę.

Podczas pracy siedzącej niezwykle istotny jest także brzuch, dlatego w tym przypadku warto zacząć od prostego napinania jego mięśni. W dalszej kolejności można robić skłony w przód oraz w bok, jakby chciało się podnieść długopis z podłogi.

Nie można zapominać także o mięśniach dolnych partii ciała. Usiądź w fotelu i wyprostuj prawą nogę, a lewą ugnij i odchyl w bok. Połóż obie dłonie na prawym kolanie i wykonaj skłon w tym samym kierunku. Ważne, aby robiąc to ćwiczenie, plecy pozostawały cały czas wyprostowane. Wykonuj je naprzemiennie, co jakiś czas zmieniając stronę skłonu na drugą nogę.

 

 Postaw na biurko z regulacją

Do przeprowadzania różnego rodzaju ćwiczeń rozciągających bardzo pomocne jest biurko z regulowaną wysokością blatu. Pozwala ono na wykonywanie swoich obowiązków zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej, dzięki czemu możliwe jest zachowanie aktywności fizycznej przy jednoczesnej pracy. Biurko z regulacją pomaga w rozciąganiu ramion. Stań prosto, a następnie unieś ręce nad głową. Chwyć nadgarstek jednej ręki i spróbuj go podnieść jeszcze wyżej. Powtarzaj to ćwiczenie kilkukrotnie, co kilka sekund zmieniając rękę.

Bardzo często podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych siedzimy w sposób nieprawidłowy – z wygiętymi plecami oraz wysuniętą głową. Trening w pracy pozwala na zachowanie choć minimalnego poziomu aktywności fizycznej, a także umożliwia pozbycie się bólu karku, ramion czy nadgarstków.

SKONTAKTUJ SIE Z NAMI
+48 58 681 80 17
+48 515 122 500
sulmet@sulmet.com.pl
ADRES PRODUCENTA
SULMET Fabryka Okuć Sp. z o.o.
ul. Spacerowa 19
83-305 Pomieczyno
ODWIEDŹ NAS NA:
facebooku
Copyright © Flyingdesk®   /   Projekt i realizacja Fabryka e-biznesu