Lepiej stać czy siedzieć?

Praca biurowa to bardzo często aż 8 godzin spędzonych w pozycji siedzącej. O negatywnych skutkach siedzącego trybu życia głośno mówi się już od dawna, dlatego coraz więcej pracodawców decyduje się na wprowadzenie alternatywy w postaci możliwości wykonywania obowiązków przez swoich pracowników w pozycji stojącej. Aby takie rozwiązanie było możliwe do wprowadzenia należy zadbać o odpowiednie wyposażenie swojego miejsca pracy. Mowa przede wszystkim o biurkach z regulacją wysokości.

Jak to działa?

Biurko z regulowaną wysokością często jest mylnie określane mianem biurka do pracy na stojąco. Nie jest to do końca prawda, gdyż przy takim meblu swoje zadania można wykonywać także w pozycji siedzącej, w zależności od potrzeb oraz wygody.

Regulowanym blatem można sterować na kilka sposobów. Przede wszystkim za pomocą panelu sterującego, w którym istnieje możliwość zaprogramowania dwóch wysokości blatu, jedną do pracy siedzącej, drugą do pracy stojącej. Poza tym użyteczny jest także komputer, który podłączony do konstrukcji również może pełnić rolę kontrolera.

Specjalnie opracowana i stworzona aplikacja na urządzenia mobilne pozwala na bardzo prostą i intuicyjną zmianę wysokości blatu, w zależności od potrzeb.

Pozytywne skutki dla zdrowia

Użytkownicy biurek z regulowaną wysokością podają wiele zalet pracy na stojąco. Przede wszystkim przestali się garbić, poprawiło się ich krążenie oraz ogólne samopoczucie. Pozytywne efekty pracy na stojąco zostały już niejednokrotnie potwierdzone, dlatego wydaje się, że tylko kwestią czasu jest, aż konstrukcje z regulowaną wysokością blatu staną się obowiązkowym wyposażeniem biur, szkół, urzędów, szpitali, sekretariatów czy dużych korporacji.

SKONTAKTUJ SIE Z NAMI
+48 58 681 80 17
+48 515 122 500
sulmet@sulmet.com.pl
ADRES PRODUCENTA
SULMET Fabryka Okuć Sp. z o.o.
ul. Spacerowa 19
83-305 Pomieczyno
ODWIEDŹ NAS NA:
facebooku
Copyright © Flyingdesk®   /   Projekt i realizacja Fabryka e-biznesu